Волощук Галина Михайлівна

кандидат філологічних наук,

Персональна інформаціяОсновні публікаціїНавчальні дисципліниКонтакти

Навчання:

З 1994 до 2002 рр. навчалась у Коломийській гімназії імені Михайла Грушевського. Нагороджена дипломом ІІІ ступеня Управління освіти і науки Івано-Франківської ОДА, грамотою ДВНЗ “Прикарпатський національний університет імені василя Стефаника” за активну участь у науково-дослідній роботі та дипломом лауреата персональної премії народного депутата України Василя Ткачука за вагомі успіхи в начанні.

У 2002 р. вступила до ДВНЗ “Прикарпатський національний університет імені Василя стефаника” на філологічний факультет за спеціальністю “Мова та література (польська)”.

2002-2003 рр. – стипендіатка Міжнародного благодійного фонду “Смолоскип”.

У 2007 р. закінчила ДВНЗ “Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника”, отримала диплом магістра за спеціальністю “Мова та література (польська)” та здобула кваліфікацію філолога, викладача української мови та літератури, польської мови та літератури, рекомендована до вступу в аспірантуру.

2007-2011 рр. – аспірант кафедри української літератури ДВНЗ “Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника” без відриву від виробництва.

30.03.2012р. захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю 10.01.01 – українська література на тему “Художнє мислення Уляни Кравченко”  в спеціалізованій вченій раді К 20.051.07 ДВНЗ “Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника” (наковий керівник – доктор філологічних наук, професор Луцак С.М.)

26.09.2012 р. – присуджено науковий ступінь кандидата філологічних наук зі спеціальності 10.01.01 – українська література.

10.10.2022 р. – присуджено вчене звання доцента кафедри філології.

Трудова і професійна діяльність:

2007-2011 рр. – вчитель української мови та літератури у П’ядицькій ЗОШ І-ІІІ ст. Коломийського р-ну Івано-Франківської обл.

2011-2012 рр. – викладач Івано-Франківської філії Міжнародного відкритого університету розвитку людини “Україна”.

З 01.02.2012 р. – викладач кафедри філології, керівник виробничої (навчальної) практики Коломийського інституту.

Нагороджена Грамотами Івано-Франківської обласної державної адміністрації за підготовку переможців Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (2013р., 2014р., 2015р., 2017р., 2018р, 2019р.), Подякою ректора університету Ігоря Цепенди за особистий внесок у справу виховання студентської молоді  (2016р., 2017р.), Подякою за підготовку переможця ІІ Всеукраїнського (ХІІІ Всекримського) конкурсу учнівської та студентської молоді «Змагаймось за нове життя» (2017р.), Подякою за підготовку переможця Міжнародного учнівського та студентського конкурсу «Мій рідний край» «Союзу українок» (2018р.), Грамотами Коломийського міськрайонного товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка за активну громадянську позицію (2017р., 2018р.), Подякою Міністерства освіти і науки України за  плідну науково-педагогічну діяльність (2017р.)., Почесною грамотою Центрального правління ВУТ  «Просвіта» імені Тараса Шевченка (2019р.), Дипломом “Активістка року” (2020р.) за зайняте І місце в конкурсі “Золотий фліпчарт”, який проводила громадська організація «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» в рамках проєкту «Центр розвитку громадської активності» за підтримки Європейського фонду за демократію (EED) серед шести областей Західної України.

1. Волощук Г. М. Україноцентричність релігійної збірки «Caritas» Уляни Кравченко. Літературознавчі обрії. Праці молодих учених. Вип. 22. Київ, 2015. С. 60 – 66.
2. Волощук Г.М., Васильчук М.М. Художнє втілення Гуцульщини в поетичному циклі Уляни Кравченко «В Бескидах». Західна Україна: історико-культурний та етнолінгвістичний аспекти (друга половина ХІХ – ХХІ ст.): колективна монографія. 2-ге видання, доповнене. Івано-Франківськ: НАІР, 2016. С. 354-367.
3. Волощук Г.М. Неоромантична поетика драматичної поеми Уляни Кравченко «На визвольному шляху». Літературознавчі обрії. Праці молодих учених. Київ, 2017. С. 29-34.
4. Волощук Г.М. Художнє мислення Уляна Кравченко:  монографія. Київ: ВЦ «Просвіта», 2018. – 204 с. ISBN 978-617-7201-69-3
5.Волощук Г.М. Наративний дидактизм збірки для дітей та молоді Уляни Кравченко “Проліски”. Прикарпатський вісник НТШ. Івано-Франківськ, 2018. С. 315-323.
6. Волощук Г. Іван Франко і Уляна Кравченко: епістолярій як індикатор творчих взаємин. Василь Стефаник, Іван Франко, Андрей Шептицький у контексті культурно-історичних процесів кінця XIX-початку XX століть: колективна монографія. Івано-Франківськ:  ВГЦ «Просвіта», 2020. С. 42–51.
7. Волощук Г.М. Лідерський дискурс лірики Уляни Кравченко. УКРАЇНСЬКА ЖІНКА У НАЦІОНАЛЬНОМУ ТА ГЛОБАЛЬНОМУ ПРОСТОРІ: історія, сучасність, майбутнє. Збірник наукових праць за матеріалами ІІ Міжнародного наукового форуму  [ред. С. Щудло, О. Зелена]. Дрогобич : «Трек ЛТД», 2020. С.23-30.
8. Budnyk O., Protas O., Berezovska L., Voloshchuk H., Yablon L., Rusakova O. Current challenges in the conditions of distance education: inquiry based learning. Revista Inclusiones, Vol 8: Numero Especial, Marzo 2021, р.210-222.
9. Русакова О. В., Волощук Г. М. Використання ІКТ у процесі вивчення державної мови майбутніми педагогами в закладах вищої освіти. Наукові записки. Серія: Педагогічні науки. № 203. Кропивницький, 2022. С. 127-132.
10. Kachak T., Blyznyuk T., Krul L., Voloshchuk H., Lytvyn N. Children`s literature research: receptive-aesthetic aspect. Apuntes Universitarios. Vol. 12, issue 3, 2022, p. 76-93. Стаття проіндексована в наукометричній базі Web of Science
  • Історія української літератури
  • Дитяча література з методикою викладання
  • Зарубіжна література

Коломийський навчально-науковий інститут
кафедра філології
вул. Лисенка, 8, каб. 309
м. Коломия Івано-Франківської обл.

тел. (03433) 2-46-60

E-mail: galia.voloschuk@pnu.edu.ua

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Довідка про стажування Волощук Г. М.

Сертифікат 1

Сертифікат 2